Ką žinoti prieš paimant šunį iš prieglaudos?
Priglausti šunį iš prieglaudos yra labai puiku! Kiekvienas šuo prieglaudoje turi savo praeitį ir, jei galėtų, papasakotų jums savo istoriją. Su vienais lengva bendrauti nuo pirmos susitikimo akimirkos. Su kitais - reikia šiek tiek “padirbėti”, kad įgautumėte jų pasitikėjimą ir taptumėte tikrais draugais.
Visų pirma, atminkite, kad svarbiausia pirmąsias gyvenimo kartu savaites paimtam iš prieglaudos šuniui leisti tiesiog ilsėtis, apsiprasti su aplinka ir nesukelti jam stresinių situacijų.
Prieš priglaudžiant šuniuką iš gyvūnų prieglaudos, jos darbuotojai stengsis kuo daugiau apie jus sužinoti - jūsų gyvenimo stilių, buvusias patirtis su gyvūnais (jei jų turėjote, kas su jais atsitiko ir pan.). Taip darbuotojai įvertins, ar turite visas sąlygas užtikrinti tinkamą šuns priežiūrą bei koks gyvūnas iš prieglaudos jums tinkamiausias.
Kai jau priglaudėte šunį iš gyvūnų prieglaudos, bent kelias savaites (jei reikia, ilgiau) neveskite šuns į viešas vietas, parkus, kur gali būti vedžiojami kiti šunys. Jei nėra kito pasirinkimo, atidžiai stebėkite šunį. Jei pastebėsite nors vieną streso požymį, kuo greičiau veskite šunį namo.
Atminkite, kad paimtas iš prieglaudos šuo dar nežino dešimčių, o gal šimtų taisyklių, kurie galioja kitiems augintiniams jūsų namuose. Šuns dresūra reikalauja daug laiko ir kantrybės. Galite užsiimti šuns dresūra namuose patys arba tai patikėti profesionalams.
Jūsų naujajam šeimos nariui tikriausiai reikalinga elementari šuns priežiūra - nagų kirpimas, maudymas, šuns kirpimas. Neskubėkite jo greitu metu vesti pas šunų kirpėją, nes tik sukelsite jam stresą ir traumą visam likusiam laikui. Taip pat neskubėkite vesti savo šuns pas veterinarą. Tikriausiai nieko neatsitiks, jei kelias savaites šuns nenuvesite. Dauguma veterinarų, kaip ir šunų kirpėjų, sukelia augintinams traumą. Šių dalykų, šunų šeimininkai nelabai gali kontroliuoti, bet jei nutarsite vesti savo naująjį augintinį pas veterinarą:
- Veskite šunį tokiu metu, kai pas veterinarą nebus daug kitų gyvūnų, idealiausia, jei jų visai nebūtų.
- Jei yra galimybė, naudokite šonines, ar atsargines duris, kad laukiamasis kambarys sukeltų kuo mažesnį stresą.
- Pas veterinarą atsineškite daug skanėstų, kuriais pagirsite ir paskatinsite šunį, kad vizitas jam teiktų malonumą.
- Stebėkite savo šunį, ar jis nerodo per didelių streso sukeltų signalų. Jei taip, greičiau veskite jį namo ir bandykite atvesti pas veterinarą kitą kartą iš naujo. Per didelis stresas šuniui gali sukelti nuolatinę baimę veterinarams.
Prisiminkite šiuos punktus, vadovaukitės jais ir pamatysite, kaip prieglaudos šuo taps tikru jūsų draugu!
augintinis gyvūnų globa prieglauda šunkiukas šuns priežiūra šuo