Kačių priežiūra ir auginimas
Norite, kad jūsų katė būtų sveika ir jaustųsi laiminga? Kačių mylėtojų ar jų turėtojų atsakymas vienareikšmiškai yra „taip!”. Katės, kaip ir kiti naminiai gyvūnai reikalauja atitinkamos priežiūros. Kasdienė kačių priežiūra apima rūpinimąsi jų teisinga ir pilnaverte mityba, kailio bei ausų priežiūra, nagų priežiūra ir kita.
Tinkama aplinka
Visų pirma, įsigiję naują augintinį, turite užtikrinti, kad aplinka, kurioje jis augs ir gyvens jam bus tinkama. Katės yra atletiškos - mėgsta lakstyti po namus, šokinėti nuo vienų vietų ant kitų bei laipioti. Turėtumėte apžvelgti savo namus ir pasirūpinti, kad šalia jūsų augintinės nebūtų pavojingų, aštrių daiktų, kurie galėtų ją sužeisti, ar išgąsdinti
Kačių mityba
Katės maisto atžvilgiu yra labai išrankios. Jas būtų galima pavadinti tikromis gurmanėmis! Joms reikia kokybiško ir skanaus ėdalo. Balansuojant augintinės mitybą reiktų atsižvelgti į jos gyvenimo būdą, amžių bei sveikatos būklę. Mitybos pagrindą turėtų sudaryti mėsa. Taip būsite užtikrinti, kad jūsų katė bus sveika ir geros formos. Katės mėgsta ėsti keletą kartų per dieną. Kad nustatytumėte porcijos dydį, turite atkreipti dėmesį į katės kūno sudėjimą ir aktyvumo lygį - kuo katė aktyvesnė ir daugiau juda, tuo didesnė turėtų būti maisto porcija.
Dantų priežiūra
Nevertėtų pamiršti ir kačių dantų priežiūros. Reiktų atkreipti dėmesį, ar iš nasrų nesklinda blogas kvapas, ar dantenos nėra paraudusios, ar nesusidarę dantų akmenys. Tai pirmieji dantenų ligos klinikiniai požymiai. Įsisenėjęs ir negydomas uždegimas gali privesti prie to, jog vėliau jūsų katė nebeišlaikys burnoje maisto, nustos valgyti ir neteks svorio. Tokiu atveju būtina kreiptis pas veterinarą, jog šis suteiktų augintinei reikiamą pagalbą. Patartina katę pratinti valyti jos dantis nuo pat mažumės, kad paaugus nekiltų problemų. Geriausiai dantis valyti su švelniu dantų šepetėliu (tiks ir suaugusiems skirtas itin švelnus šepetėlis, ar šepetėlis skirtas kūdikiams) bei specialia pasta, kuri gali būti įvairių skonių (paukštienos, grūdų ir kt.). Jei katė nesileidžia dantų valyti šepetėliu, galite išbandyti burnos higienos gelį, kuris naikina bakterijas, dėl kurių formuojasi akmenys. Taip pat dantų priežiūros profilaktiškai rinkitės dantų kramtukus.
Kailio priežiūra
Katės iš prigimties linkusios savimi pasirūpinti, t.y. būti švarios - išsilaižyti savo kailiuką. Todėl dažnai maudyti augintinės nereiktų. Dažniausiai maudomos tik tos katės, kurios dalyvauja parodose. Žinoma, jei jūsų katė senyva, nutukusi, ar turi itin gausų ir tankų kailį, pati visko neatliks. Katės kailiuką reikia šukuoti. Trumpaplaukes kates patartina šukuoti kartą per savaitę, ilgaplaukes - kiekvieną dieną. Svarbiausia, kad pakaklėje, pažastyse ir kitur nesusidarytų kaltūnai.
Ausų priežiūra
Būtina prižiūrėti ir katės ausis. Atkreipkite dėmesį, ar katė nepurto galvos, dažnai jų nekaso – tai gali būti ausų erkučių sukelti požymiai. Ausyse neturi kauptis nešvarumai, jos neturi būti paraudusios. Ausų priežiūrai naudokite specialų skystį ausų valymui ir vatos gumuliukus. Įlašinkite kelis lašus specialaus skysčio į ausį ir švelniai ją pamasažuokite. Įmasažuota ir šiek tiek ausy pabuvusi priemonė padės geriau pašalinti visus nešvarumus. Nenaudokite žmonėms skirtų vata padengtų pagaliukų. Su jais galite pažeisti katės ausies būgnelį. Saugiau bus, jei naudosite tiesiog susuktą vatos gumuliuką.
Nagų priežiūra
Nemažiau svarbu prižiūrėti augintinės nagus. Juos karpykite reguliariai. Kirpti reikia tik baltąją (negyvą) nago dalį. Taip pat nuo pat mažų dienų pratinkite katę prie nagų draskyklės, nes jai nesant katė greitai pasirinks kitą vietą, kur jai patiks „galąsti“ savo nagučius. Dažniausiai atsitinka, kad „kenčia“ jūsų mylimiausias baldas.
Be visų išvardintų katės priežiūros etapų, svarbu užtikrinti, kad katė jūsų namuose jaustųsi saugi ir mylima. Skirkite jai savo dėmesį – kalbėkite su ja, žaiskite su ja ir leiskite jai jaustis laimingai.
kačių mityba kačių priežiūra katė katės ausų priežiūra katės dantų priežiūra katės kailio priežiūra katės nagų priežiūra katės priežiūra