Ar katė – tinkamas pasirinkimas?

Kas gali atsispirti pūkuotos katės žavesiui? Tas minkštas kailiukas, jo glostymas tikrai gali padėti pasijusti geriau, o ir katė apsidžiaugs, jei ją glostysite, kol žiūrite televizorių, ar skaitote knygą.

Visgi katė reikalauja nemažai dėmesio ir priežiūros, todėl prieš įsigyjant katę, turite gerai apsvarstyti, ar ji jums tinkamas gyvūnas?

  1. Katės iš prigimties yra labai savarankiškos, tačiau tai nereiškia, kad galite jas dažnai palikti namie vienas be priežiūros. Jei katę paliksite ilgą laiką lauke, ji galimai nuklys. Jei per ilgai paliksite namie vieną - greitai pradės nuobodžiauti. Dažnas palikimas namie ilgam laiko tarpui gali būti žalingas jūsų katei.
  2. Pagalvokite apie kiekvieną šeimos narį ir kam jis alergiškas. Kai kurie žmonės yra alergiški katės plaukams ar pleiskanoms (negyvos odas ląstelėms). Taip pat katės gali sukelti astmą.
  3. Jei turite mažų vaikų, galbūt katės įsigijimas nėra tinkamiausias sprendimas. Katės, paliktos su mažais vaikais be priežiūros, gali būti nenuspėjamos, todėl privalote išmokyti savo vaikus, kaip jie turėtų elgtis su kate.
  4. Norite įsigyti katę tik dėl to, kad jos laikymas gali pagerinti jūsų sveikatą? Taip katės laikymas gali sumažinti jūsų spaudimą ir padidins jūsų aktyvumą. Tačiau, jei šios priežastys yra vienintelės, dėl ko norite įsigyti katę, geriau pagalvokite dar kartą. Gal geriau tapti savanoriu ir pavedžioti prieglaudoje esančius šunis? Pagerinsite ne tik savo sveikatą, bet ir padėsite gyvūnų globos organizacijai.
  5. Norite šuns, bet svarstote apie katės įsigijimą, nes jos priežiūra paprastesnė? Tiesa, kad katės laikymas reikalauja mažiau priežiūros, nei šuns priežiūra. Vis dėlto, katės laikymas pareikalaus daug daugiau jūsų dėmesio ir darbo, nei jūs įsivaizduojate. Reguliarus katės maitinimas, vizitai pas veterinarą ir kt.. Jei manote, kad katės laikymas yra labai labai lengvas, geriau įsigykite pliušinį žaisliuką.

Ar turite laiko auginti katę?

Kaip jau minėjome prieš tai, katės - labai savarankiški gyvūnai. Žinoma, vyresnės katės reikalauja mažiau priežiūros, nei kačiukai pirmuosius 12 mėnesių. Tačiau ir po pirmųjų augintinės metų, turite reguliariai ją maitinti, puoselėti (tai priklauso nuo jūsų pasirinktos veislės), skirti jai kiek tik galima daugiau savo dėmesio ir meilės.

Ar ji tinka jūsų gyvenimo stiliui?

Katės labai nepriklausomos - turi savo nuomonę, savas taisykles ir elgiasi kaip joms patinka. Jos miega apie 14 valandų per parą ir yra aktyviausios saulei nusileidus ir naktį. Kačių vidutinė gyvenimo trukmė 12 - 15 metų, todėl prieš įsipareigodamas ją auginti ir rūpintis, pagalvokite, kaip save įsivaizduojate po dešimties - penkiolikos metų.

Ar turėtumėte įsigyti katę, jei dirbate visą dieną?

Katėms nereikia jūsų nuolatinės priežiūros ir dėmesio, jos moka save pralinksminti ir pačios. Dažnai susigalvoja žaidimų, kuriems žmogus nėra reikalingas. Taigi, jei dirbate visą diena, tai nėra problema auginti katę. Tačiau, jei esate dažnai ir daug keliaujantis žmogus ir negalite užtikrinti, kad namuose bus kas nors, kas galės pamaitinti jūsų katę kelis kartus per dieną bei pažaisti su ja, apie katės įsigijimą geriau net negalvokite.

Jei apsvarstę visus šiuos aspektus, norite ir galite auginti katę, puiku! Ji įneš į jūsų namus daug meilės ir šilumos. Atminkite, sveika ir gerai prižiūrėta katė - laiminga ir jus mylinti katė.

alergija katei katė katė ir sveikata katė ir vaikas katė namuose katės elgesys katės laikymas katės maitinimas katės priežiūra